Komunita diskuse: Dělená strava - dle dr. Haye

Tuto diskusi založil(a): Evísek308
Dne: 19.3.2012
Diskuse nyní obsahuje celkem 501 příspěvků. Za poslední den je zde 0 nových příspěvků.

Nástěnka

Jablečný musli koláč

těsto: 1 bal. kypřícího prášku do pečiva 350 g jemné špaldové mouky 150 g studeného másla 50 g tekutého medu 1 žloutek 1/2 lžičky mořské soli 250 g tvarohu (20% t. v s.) máslo na vymazání plechu obloha: 100 g rozinek 150 g ovesných vloček 75 g slunečnicových semínek 100 g hrubě posekaných mandlí 1 lžíce slunečnicového oleje 100 g tekutého medu 4 křehká jablka (asi 600 g) kromě toho: 150 g šlehačky Prášek do pečiva smícháme v míse se špaldovou moukou.Přidáme studené máslo nakrájené na kousky, med, žloutek, sůl a tvaroh a uhněteme do vláčného těsta. Těsto vyválíme na vymaštěném plechu (nejlépe přes folii-lepí se) a dáme na chvíli do chladu. Rozinky spaříme vroucí vodou a necháme asi 15 min máčet. Na tefl. pánvi smícháme oves.vločky se slun. semínky a mandlemi.přidáme olej, 50 ml vody a med a vše na mírném ohni za stálého míchání asi 10 min lehce pražíme. Troubu předehřejeme na 160 C.Pak oloupeme jablka, rozčtvrtíme, nakrájíme na kostičky.Rozprostřeme je na těsto.Rozinky zcedíme a posypeme jimi pokrájená jablka. Poté na jablka rozložíme směs ovesných vloček, plech zasuneme do trouby a pečeme (25 - 40 minut - podle druhu trouby). Upečený koláč vyjmeme z trouby, necháme vychladnout a nakrájíme na čvercové řezy. Každý kousek můžeme ozdobit ještě lžící šlehačky.

Evísek308 30.3.2012 9:33

Brokolicový krém

Na másle jsem osmažila cibulku a zaprášila žitnou moukou, přidala umytou brokolici a zalila vodou. Přidala česnek, sůl, pepř, česnek a vařila. Až změkla, rozmixovala jsem ponorným mixérem, přidala zel. bujon a dochutila solí. nakonec jsem zamíchala 2 lžičky zakysané smetany. podávám s na kostičky opečeným chlebem.

Evísek308 27.3.2012 17:37

Těstoviny s nivou a smetanou

Uvařené bezvaječné těstoviny jsem nasypala do pekáče vymazaným trochou másla. Na pánvičce jsem osmahla cibuli, žampiony a mraženou kukuřici, opepřila a pokmínovala, zamíchala jsem to k těstovinám, nastrouhala nivu, zalila smetanou a trošku posolila a zapekla. Výborné a rychlé!

Evísek308 26.3.2012 11:44

N - Falešná lososová pomazánka

Suroviny: 100g mrkve nastrouhat na jemno 10g cibule nakrájet na drobno citron. šťáva 1PL hořčice 50g bílý jogurt sůl, pepř Postup: Vše vymíchat dohromady a dle chuti osolit a opepřit

Evísek308 23.3.2012 10:26

B,N - Plněný camembert

Suroviny: Camembert (aby bylo jídlo neutrální, musí mít více než 50%tuku v sušině) 3g másla Bazalka či pažitka nebo jiné bylinky Sůl Žampiony, hlíva či sezonní čerstvé hříbky (stačí 1 ks na 1 camembert) Postup: Camembert rozkrojíme podélně napůl, na másle opečeme hříbky, překrájené na plátky, jemně posolíme. Plochy camebertu vysypeme bazalkou či jinými bylinkami dle Vaší chuti, hříbky položíme na jednu polovinu camembertu, druhou přiklopíme, zabalíme do alobalu, stáhneme pevně a dáme do lednice na cca 30min. ztuhnout. Variace: A) Bílkovinné - méně tučný sýr B) Jakýkoli méně či více tučný sýr a nakonec obalíme 2x ve vejci a v oříšcích a dáme usmažit C) Pokud máte dobrý nůž, tak rozkrojte podélně v 1. a 3. třetině a udělejte jakoby sendvič. Na 1. třetinu dát hříbky, přiklopit prostředkem, naten prostředek další hříbky a přiklopit vrchem. D) Bílkovina - s hříbky můžetei opražit šunku s cibulkou.. E) další variace jsou na Vás, pokud Vás něco napadne, napište recept do komentářů. Děkuji Já i četní uživatelé stránek.

Evísek308 23.3.2012 10:25

B-Smažený hermelín

Suroviny: Hermelín, camembert (já kupuju obyč bílej sýr s plísní z Tesca za 12 Kč :D ) 1 vejce pomleté mandle, ořechy, semínka dle chuti Olej nebo jiný tuk na smažení Drůbeží šunka bazalka Postup: Sýr podélně rozpůlíme, posypeme bazalkou, stočíme kolečko salámu, pevně přitiskneme k sobě (mě to držeo i bez párátek) obalíme ve vejci a v ořeších a dáme smažit. K tomu zeleninku, dobrou chuť :)

Evísek308 23.3.2012 10:23

S-Ovesná kaše Suroviny: 50g ovesných vloček 1PL vrchovatá medu 50g bílého jogurtu smíchaného s vodou tak půl napůl skořice 20g lískových ořechů pomletých 5g másla v plátcích Postup: Vločky vsypeme do talíře, zalijeme jogurtem s vodou, dáme do mikrovlnky na max. výkon na 3 minuty. Vyjmeme, zamíchat a znova na 3 minuty. Pokud se vcucla voda tak dolijte vodu. Po vyjmutí poklaďte plátky másla, posypejte skořicí a oříšky. Dobrou chuť.

Evísek308 23.3.2012 10:22

S-Plněná tortilla

Suroviny: Tortilly (dávejte pozor na nákup, některé mají vejce!) Niva Kapie Ledový nebo jiný salát dle chuti Houby Bílý jogurt Bazalka Postup: Tortillu ohřát v mikrovlnce, potřít jogurtem a posypat bazalkou. Na pánvi osmahneme houby, kapii a salát, směs dáme do tortily, přidáme nivu na kostičky, a zavineme ... Přepůlíme spodní část asi do 2/3 tortily a boky dáme k sobě, jakoby do kornoutu.

Evísek308 23.3.2012 10:22

B-Drůbeží miniroládky

Suroviny: 500g kuř. prsou 1 cibule sůl, pepř 2 vejce 1malá konzerva bonduelle zeleniny bez kukuřice 100g drůbeží šunky Postup: Maso rozřízneme do plátu, posolíme, dáme na alobal. Uděláme vaječinku s cibulkou, přidáme zeleninu. Šunku položíme na plát masa, dáme nádivku, zarolujeme, stáhneme alobalem a pečeme.

Evísek308 23.3.2012 10:21

Bramborová polévka - S

Suroviny: 350g brambor 3 mrkve 850ml zeleninového vývaru (instantní) pepř, sůl, majoránka pšeničné otruby Postup: Vývar přivedeme k varu, do něj na kostičky brambory a mrkev, dochutíme. Pro zahuštění přidáme dle potřeby pšeničné otruby.

Evísek308 23.3.2012 10:19

B-Tuňáková omeleta

Suroviny: Tuňák ve vlastní šťávě konzerva Zelenina na kostičky dle chuti Vejce, sůl, máslo Postup: Tuňáka necháme okapat, rozmělníme nadrobno,smícháme s vejci, osolíme a na másle smažíme na pánvi malé placičky

Evísek308 23.3.2012 10:18

B-Sýrový salát s kapií

Suroviny: 300g eidamu 150g nivy 1 cibule 200ml zakysané smetany pepř sterilovaná kapie (asi 3 ks) Postup: Sýry nakrouháme nahrubo, ostatní věci na kostičky, zalijeme zakysanou smetanou a trochou láku z naložené kapie. Necháme odležet v lednici do druhého dne.

Evísek308 23.3.2012 10:17

B-Česneková tatarka-omáčka

Suroviny: 1 jogurt 1 nízkotučný tvaroh (pozor na modifikované škroby) 2 dcl mléka sůl 3 stroužky prolisovaného česneku jemně nasekaná pažitka salátová okurka Postup: Vše umixujeme do hladké omáčky.

Evísek308 23.3.2012 10:17

S-Odlehčené toasty

Suroviny: Celozrnný chleba (nejlépe domácí, já si dělám v domácí pekárně) Máslo nebo margarín Hořčice nebo kečup Salát nebo čínské zelí Rajčata Nivu nebo goudu nebo camembert Postup: Chleba připravíme do toasteru, (tj. namažeme stranu máslem), položíme na toaster, rychle namažeme hořčcí, na ni dáme plát salátu, rajčata, sýr,salát,chleba a pomažeme jej opět máslem a přiklopíme a zapékáme. Výborné :-) Můžete si tam dát na co máte chuť, třeba cibuli nebo potřít česnekem nebo jak je libo :)

Evísek308 23.3.2012 10:16

S-zapečená brokolice trochu jinak :)

Suroviny: Brokolice Brambory Bílý jogurt Kečup Bylinková sůl Strouhaná gouda Postup: Brambory na plátky, rozložit na pekáč, okořenit ( solí,...) na to brokolici, zakapat jogurtem (zalít), semtam postrašit kečupem, i brokolici trochu nasolit, na to další vrstvu brambor na plátky, zasypat goudou, hodit zapéct a okamžitě sníst, než Vám to ostatní najdou :)

Evísek308 23.3.2012 10:15

Členové komunity

Celkem 17 členů komunity.
pavlacova_drbna

Správci diskuse

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse:
Diskusi založil(a): Evísek308
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online: